O Nas

OŚRODEK SZKOLENIOWY MIROX

OSK MIROX Gliwice to ośrodek szkoleniowy zajmujący się kształceniem osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii A i B, jak również doskonaleniem techniki jazdy.

 Historia naszej firmy sięga lat dziewięćdziesiątych i jest to jedna z pierwszych firm tej branży powstałej na terenie miasta Gliwice. Wtedy to jeszcze szkolono i egzaminowano pojazdami marki Fiat 126p. Nasza marka, znak firmowy jest rozpoznawany na rynku od ponad 25 lat. Przez te wszystkie lata działalności wyszkoliliśmy kilka tysięcy osób, które poruszają się nie tylko po drogach Gliwic i okolic. Nasi pierwsi kursanci to już doświadczeni kierowcy, którzy przysyłają do nas swoje dzieci a czasem i wnuki.
Dziś MIROX to wiodący, ceniony i doświadczony ośrodek szkoleniowy, który zapewnia swoim kursantom profesjonalną obsługę, wykwalifikowaną kadrę szkoleniową posiadającą wiedzę z zakresu metod i technik jazdy oraz znajomości przepisów ruchu drogowego.
Nie stoimy w miejscu , cały czas podnosimy kwalifikację naszej kadry szkoleniowej oraz stosujemy coraz to nowsze techniki szkolenia przyszłych kierowców. Możemy się pochwalić, iż ostatnio jako nieliczni na śląsku wprowadziliśmy dla naszych kursantów możliwość skorzystania podczas kursu i w ramach jego opłaty szkolenie na tzw. trolejach (symulatorach poślizgu).
To świetne ćwiczenie dla przyszłego kierowcy. Celem takiego szkolenia na  wspomnianych trolejach jest wykreowanie bezpiecznego kierowcy, który będzie w stanie poradzić sobie nawet w najbardziej nietypowych sytuacjach na drodze. Szkolenie na trolejach wymaga  utrzymania odpowiedniego kierunku jazdy w nietypowych, skrajnych warunkach, w których pojazd jest niestabilny i nadsterowny. W tej sytuacji wymagane jest od kursanta odpowiednie ustawienie kierownicy oraz umiejętne operowanie gazem w samochodzie. To nie tylko szkolenie, ale i niezła zabawa, jak i możliwość sprawdzenia własnych umiejętności.
   Posiadamy również najbardziej realistyczny symulator nauki jazdy w Polsce. Każdy kursant przed przystąpieniem do jazd przechodzi na nim szkolenie i już na pierwszej godzinie jazd nie ma większego problemu z poruszaniem się po drogach.
Dążymy do tego, aby nasi kursanci mieli pełną satysfakcję z wyboru naszej szkoły, dlatego też dostosowujemy metody nauczania do indywidualnych możliwości oraz potrzeb kursanta. Na dzień dzisiejszy dysponujemy trzema placami manewrowymi, w tym jeden bardzo przestronny do szkolenia na trolejach.  Zawsze wśród pojazdów szkoleniowych posiadamy te, które są w danym momencie wykorzystywane  podczas egzaminów. Podczas szkolenia na prawo jazdy kategorii A, za lub przed naszym kursantem instruktor jadzie również na motocyklu, dzięki czemu osoba szkolona może zaobserwować pewne ruchy i nawyki instruktora. Więc nie tylko tą wiedzę ma przekazaną drogą radiową ale może ją na żywo zaobserwować.

Celem naszego ośrodka jest nie tylko przygotowanie kursanta do zdania egzaminu ale przygotowanie do sprawnego , świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Dążymy do tego, aby nasi kursanci mieli pełną satysfakcję z wyboru naszej szkoły, dlatego też dostosowujemy metody nauczania do indywidualnych możliwości oraz potrzeb kursanta.

Jesteśmy otwarci i elastyczni, dlatego cenimy sobie wszelkie Państwa uwagi i propozycje.

Nasz Ośrodek został zweryfikowany zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym i posiada zezwolenie Prezydenta Miasta Gliwice nr 00952466.
mgr Tomasz Kożuch
właściciel OSK MIROX Gliwice
Mirox Nauka Jazdy Gliwice